Üşüyen asker Savunma Bakanlığı’na dava açtı

 

usuyen_asker_savunma_bakanligi_na_dava_acti_h46447_63050

Gana doğumlu eski İngiliz askeri Gershon Rawlings, Galler’de tatbikat sırasında çok fazla soğuğa maruz kaldığı için Savunma Bakanlığı’na 200 bin pound’luk (yaklaşık 778 bin TL) dava açtı.

İngiliz Ordusu’na mensup eski bir asker, katıldığı iki haftalık tatbikat sırasında sıcak yemek verilmediği ve soğuğa maruz bırakıldığı için Savunma Bakanlığı’na dava açtı.

Gana doğumlu eski İngiliz askeri Gershon Rawlings, Galler’de tatbikat sırasında çok fazla soğuğa maruz kaldığı için Savunma Bakanlığı’na 200 bin pound’luk (yaklaşık 778 bin TL) dava açtı.

Avukatları 33 yaşındaki Rawlings’in açık havada uyuduğu için ayaklarında uyuşukluk ve karıncalanma olduğunu iddia etti.

ingiltere-usuyen-asker-bakanligi-mahkemeye-verdi-3

“ÇOK FAZLA SOĞUK VE ISLAK”

Londra’daki yüksek mahkemede Rawlings’in iki haftalık tatbikat sırasında çok fazla soğuk ve ıslak koşullara maruz kaldığı söylendi.

“DİĞER İNSANLARA GÖRE DAHA HASSASMIŞ”

Ordudaki görevinden istifa eden Rawlings, askerlik sırasında yeterli sıcak yemek ve içecek verilmediğini de öne sürdü.

Genetik olarak soğuğa karşı diğer insanlara göre daha hassas olduğunu söyleyen Rawlings yaşadıkları yüzünden dezavantajlı konuma düştüğünü ve askerliği bıraktığını söyledi.

Ordudaki görevinden istifa eden Rawlings, askerlik sırasında yeterli sıcak yemek ve içecek verilmediğini de öne sürdü.(Hürriyet)

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.