Her hafta 8000 kişi evini kaybedebilir

Londra_Sayfa3 herhafta800kisi

Barınma problemleriyle ilgili araştırmalarıyla bilinen hayır kurumu Shelter isimli kurumdan yapılan açıklamaya göre kiracılar ve mortgage’le evini alan yaklaşık 8000 kişi evini kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Londra’nın doğusunda yer alan Newham, Barking ve Dagenham’da 38 evden biri,  Haringey, Lewisham ve Hackney bölgesinden her 45 evden biri evini kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Evlerini kaybetme riski taşıyanların en çok yaşadığı 14 bölge başkent Londra’da bulunuyor. Evini kaybetme riski taşıyan kişiler yalnızca mortgage’le ev sahibi olanları değil aynı zamanda kiracıları da kapsıyor.

Adalet Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre 2014 yılında kirasını ödeyemediği için evinden çıkarılanların sayısı mortgage’li evini kaybedenlerin sayısından daha fazla.

Londra’nın semtlerinden Enfield’da her 21 kiralık evden biri evden atılma riskiyle karşı karşıya. Aynı bölgede 171 ev sahibinden biri evini kaybedebiliyor.

Listenin üst sıralarında Peterborough, Manchester, Rochdale gibi şehirler yer alıyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.