40 yıl aynı şirketten elektrik-gaz almak mecburi

soguk1

 

Devlet evlerinde yaşayanlar 40 yıl aynı şirketten elektrik-gaz alacak

Britanya’da yaşayan birçok insan için elektrik ve gaz parasını ödemek gittikçe zor hale geliyor. Bazı kişiler elektrik ve gaz aldığı şirketi değiştirerek yılda 300 sterline kadar kar yapabiliyor.

Ancak Londra’da devlet evlerinde yaşayan kişiler, ev sahibi şirketin yada belediyenin gaz ve elektrik için anlaştığı şirketten bu hizmeti almak zorundalar. Örneğin Lambeth’da belediye evinde oturan bir aile 40 yıl boyunca gaz hizmetini E.On şirketinden alacak.

Bu arada yayınlanan araştırmaya göre gaz ve elektrik faturasından tasarruf edebilmek için 14.3 milyon ev belirli zamanlarda ısınmayı kapattı.

FIRINLA VE PALTOYLA ISINANLAR VAR

Gazdan tasarruf eden kişilerden bazıları yemek pişirdikten sonra fırının kapağını açık bıraktığını yada palto giyip, atkı ve şapkayla oturduğunu söyledi.

Araştırma şirketinden Ann Robinson konuyla ilgili “İnsanların sağlıklarını tehdit eden bir hayat yaşamaları ve ödenemeyecek rakamlarda faturalara maruz kalmaları kabul edilir değil” dedi.

soguk2

İşçi Partisi’nin gölge enerji bakanı Caroline Flint, Muhafazakar Parti’nin daha fazla evin daha ucuz fiyatlarda aldığı elektrik ve gazla daha sıcak olduğunu açıklamasının gerçek rakamlar hakkında habersiz olduğunu gösteriyor dedi.

Flint sözlerini şöyle sürdürdü: “Britanya’da milyonlarca insan elektrik ve gaz faturası kriziyle karşı karşıya. David Cameron yüzbinlerce aileyi soğukta bıraktı”

15 BİN KİŞİ EVİNDE SOĞUKTAN ÖLDÜ

Britanya’da yaklaşık 15.000 kişi Aralık ayı ile Mart ayı arasında gaz parasını karşılayamadığı için soğuktan öldü. Muhafazakar Parti hükümetinin bu duruma sebep olduğu iddia ediliyor.

Gaz ve elektriği satın alamayan kişiler için kampanya düzenleyenler 49.260 kişinin soğuk evlerde yaşadığını ve bu kişilerden 14.780 kişinin öldüğünü açıkladı.

Enerji Faturaları Devrimi derneğinin tahminlerine göre geçtiğimiz 5 yıl içinde 27.830. Ancak geçen kış 5 yıldaki rakam yüzde 77 artarak 14.780 kişinin ölümüyle sonuçlandı.

 

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.