Hackney’de kiracılara fatura tasarruf programı

Green Estates
Hackney Homes tarafından organize edilen proje sayesinde bölgede yaşayan kiracılar gaz-elektrik faturalarında gözle görülür bir tasarruf yapabilirler.
Hackney Homes Green Estates’in Energy Advice Provider ve Climate Energy ile ortaklaşa yürüttüğü projenin ücretsiz olarak sunduğu danışmanlık çerçevesinde yaşlı ve korunmaya muhtaç kişilere gaz-elektrik faturalarıyla ilgili bilgilendirilip tasarruf edebilecekleri yöntemler anlatılıyor. İlk deneme uygulamasında büyük başarı elde eden projeden ilk dili İngilizce olmayanlar da faydalanabiliyor.

ÜCRETSİZ ENERJİ MONÜTÖRÜ

Program çerçevesinde, kiracılar elektriği tasarruflu kullanma, gaz faturasını düşürme konusunda bilgi alıyorlar. Bunun ardından ücretsiz enerji monitörü ile aksesuvarı ve yine ücretsiz olarak enerji tasarruf uzmanını eve çağrılabiliyor.
The Green Estates yapılan ziyarette indirimli gaz tarifleri bilgisi verilirken, gaz faturasını ödeyebilecek çeşitli ödeneklerden de bahsedildi.
8 The Green Estates’de bulunan 200’den fazla kiracı yüz yüze gaz-fatura tasarrufu konusunda bilgilendirilecek.

TÜRKÇE KONUŞAN TERCÜMAN ANLATIYOR

Hackney Homes kiracısı Türkiye kökenli Osman Keser de bu hizmetten yararlanan kiracılardan birid. Keser “Enerji tasarrufu konusunda çok şey öğrendim. Yeni enerji monütörü evde ne kadar enerji kullanmam konusunda kontrol etmemi sağlıyor. İngilizce bilmediğim halde bana bu konuda tercüman gönderip monütörü nasıl kullanacağım konusunda bilgi verdikleri için müteşekkirim. Şimdi faturalarımda nasıl para tasarrufu yapacağımı daha iyi anladım” dedi.
Barınma ile ilgili kabine belediye meclis üyesi Phillip Glanville “Bu program uzun vadede enerji faturalarında tasarruf etmek isteyen kişiler için çok ideal bir projedir. Artan finansal baskıların bazı kiracılar üzerinde daha fazla baskı yaptığının farkındayız. Bu yüzden faturalarında tasarruf yapma konusunda bilgisi olmayan ve bu bilgiye başka kanallarla ulaşamayan kişilere böyle bir bilgi vermek için the Green Estates programı sayesinde ulaşıyoruz”
The Hackney Homes ekibi aynı zamanda Tenants and Residents Associations (TRAs) ile enerji tasarrufu yapılan daha yeşil bir çevre için işbirliği yapıyor.
Hackney Homes kiracıları konuyla ilgili daha fazla bilgi alabilmek için Paul Merry ile
Hackney Homes tenants interested in finding out more about the scheme, can contact Paul Merry 020 8356 2291 numaralı telefondan yada greenestates@hackneyhomes.org.uk emailden ulaşabilir. Hackney Energy Advice Line 0800 281 768 yada 020 7527 6795.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.