İngiltere’de Türk gıda markası sosyal medyada gündem oldu

İngiltere’de yaşanan olay ile Türk markası ‘Bodrum’ sosyal medyada gündem oldu.

Amazon uzerinden PlayStation 5 siparişi veren bir kişi, gelen paketi açtığında içinden 5 kiloluk Bodrum marka bulgur çıktığını twitter hesabından paylaşınca sosyal medyada binlerce yorum aldı.

Twitter’da “iamadamsullivan” adıyla, “Amazon’a PlayStation 5 siparişi verdim, bir kişi içindekini değiştirip bulgur koymuş. Umarım şakadır” diye yaptığı paylaşıma, yüzlerce yorum ve espri yapıldı.

 

İnternetten online alış veriş hırsızlığı Noel dönemlerinde yaygınlaşıyor. Başkasına ait bilgileri kullanarak ürün sipariş edenler çoğunlukla yüksek ücretli elektronik cihazlar, akıllı telefonlar gibi ürünleri çalıyorlar.

GUARDIAN GAZETESİNE HABER OLDU

Sosyal medyada viral olan Türk bulgur markası, ve internet siparişlerinde yapılan hırsızlıklar gunluk Guardian gazetesinde de haber oldu.

Gazetenin konuyla ilgili haberini haberi, “Hırsızlar, PlayStation 5’in Amazon siparişlerini pirinç ve diğer öğelerle değiştiriyor. Çevrimiçi perakendeci, yeni piyasaya sürülen 450 sterlinlik konsolun teslimat öncesi hırsızlıklarını araştırıyor. Amazon, yepyeni PlayStation 5 konsollarının nakliye sırasında çalındığına dair raporları araştırdığını, çünkü müşterilerin eksik teslimatlardan şikayet ettikleri için elektronik yerine paket pirinç bile verildiğini söyledi.

Tedarik sıkıntısı, yeni oyun konsolunu 450 sterlinlik fiyat etiketinin önerdiğinden daha cazip hale getirdi. Ancak konsolun teslim edilmesini evde bekleyen bazı müşteriler, Perşembe ve Cuma günleri, sipariş ettikleri ürün dışında bir şey bulmak için paketlerini açarak istenmeyen bir sürprizle karşılaştı. Kutular teslim edilmesine rağmen bazı Twitter kullanıcıları bekledikleri konsolu bulamadı. Biri bunun yerine bir torba pirinç, bir diğeri George Forman ızgarası ve biri kedi maması ile değiştirildiğini keşfetti. Diğer müşteriler, hiçbir şey almadıkları halde paketlerinin teslim edildi olarak işaretlendiğinden şikayet ettiler.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.