Britanya, ‘Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunmasını’ destekliyor

Britanya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Wendy Morton, ülkesinin Kıbrıs sorununa kalıcı, adil ve kapsamlı bir çözümün bulunması amacıyla yapılan çalışmaları “güçlü bir şekilde desteklemeye devam ediyor” dedi.

Britanya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Bayan Wendy Morton, ülkesinin Kıbrıs sorununa kalıcı, adil ve kapsamlı bir çözümün bulunması amacıyla yapılan çalışmaları “güçlü bir şekilde desteklemeye devam ediyor” dedi.

Britanya’daki Kıbrıslılar Federasyonu Başkanı Christos Karaolis’in ilgili mektubuna yanıt veren Bayan Morton,  Britanya’nın Kıbrıs sorununa bulunacak olan çözümün “iki toplumlu iki bölgeli federasyon modelinde” olmasını desteklediğini belirtti.

Britanya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Bayan Morton, ülkesinin Kıbrıs sorunundaki müzakerelerde ilerleme sağlanması için tüm tarafların yapıcı bir şekilde sürece katılmalarını cesaretlendiğini ifade etti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.