Haringey uyuşturucu operasyonu: 21 tutuklama, 3’ü Türk kökenli

Kuzey Londra’nın Haringey bölgesinden düzenlenen baskın sonucunda 21 kişi uyuşturucu ticaretinden tutuklandı.

Yaklaşık 8 aydır süren operasyonun ardından, 29 Temmuz Çarşamba günü polis ekipleri bir baskın düzenleyerek uyuşturucu çetesi ile bağlantılı 21 kişiyi tutuklandı.

21 şüphelinin arasında Türk kökenli bir ailede bulunmakta.

Haringey merkezli düzenlenen operasyonda, Onur Karakaş (27), Melanie Karakaş (22) ve Melek Karakaş (25) tutuklandı.

Metropoliten Polis tarafından verilen bilgiye göre Onur Karakaş, B sınıfı uyuşturucu maddesi tedarik etmek ve cezai mülkiyetten dolayı suçlanıyor. 30 Temmuz Perşembe günü Highbury Corner Ceza mahkemesinde gerçekleşen duruşmada Onur Karakaş suçsuz olduğunu iddia etti. Onur Karakaş tutuklu olarak 28 Ağustos Cuma günü Wood Green Crown mahkemesi’nde tekrar duruşması olacak.

Melanie Karakaşve Melek Karakaş, cezai mülkiyet taşımakla suçlanıyor. İkisi de suçsuz olduğunu iddia etti. 28 Ağustos Cuma günü Wood Green Crown mahkemesinde görünmesi için kefaletle serbest bırakıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.