İngiliz devi Pret A Manger, 30 dükkanını kapatıyor

Birleşik Krallık merkezli uluslararası sandviç dükkanı zinciri Pret A Manger, pandemi sonrası yeniden yapılanma gerekçesiyle 30 dükkanını kapatacağını ve 1000 çalışanını İsten çıkaracağını açıkladı.

1983 yılında kurulan ve şu anda dokuz ülkede 450’den fazla mağazası olan Pret, koronavirüsün ticaret üzerindeki etkisinin büyük olduğunu ve “zor bir karar” vermeleri gerektiği anlamına geliyor.

‘Üzücü Bir Gün’

Satışlar bir önceki yıla göre % 74 azaldığını belirten İcra Kurulu Başkanı Pano Christou, Pret’in ayda yaklaşık 20 milyon pound kaybettiği düşündülerini belirtti.

Christou, “Pret ailesi olara çok fazla çalışanımızı kaybedeceğimiz için çok üzgünüz, ancak bu değişiklikleri pandemi sürecinde yeni perakende ortamına uyum sağlamak için yapmalıyız” diye aktardı.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.