Hükümet bazı ülkeler için karantina uygulamasının kaldırılmasını gelecek hafta değerlendirilecek

Sağlık Bakanı Matt Hancock, günlük koronavirüs bilgilendirme toplantısında seyahat koridorları ile ilgili bir soruya yanıt verdi.

İngiltere hükümetinin yurt dışı seyahatlerden dönüşlerde 14 gün karantinaya girilmemesi için bazı üikelerle seyahat koridorları açmak için görüştüğü biliniyor.

Hancock, hükümetin bu konu üzerinde sıkı bir şekilde çalıştığını, bu konunun önümüzdeki hafta gözden geçirileceğini söyledi.

Hancock, bu bilginin insanların tatil planlarını yapması için gerekli olduğunu bildiklerini, ancak bu konudaki kararların epidemiyolojik tavsiyelerden yola çıkarak alınacağını söyledi.

İngiliz basını, Türkiye ile de bu görüşmelerin yürütüldüğünü ve 15 Temmuz’da bu koridorun açılmasının gündemde olduğunu söylemişti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.