İngiltere’de kafe, restoran ve berberler 4 Temmuz’da açılabilir

Başbakan Boris Johnson’ın bugün ülkede pubların, restoranların, müzelerin, sinemaların, berber ve güzellik salonlarının 4 Temmuz’da açılabileceğini açıklaması bekleniyor.

Boris Johnson bugün Avam Kamarası’nda yapacağı konuşmada İngiltere’de 2 metrelik sosyal mesafenin belli koşullarda 1 metreye indirilebileceğini de duyurabilir.

İngiltere’de publar, restoranlar, müzeler, sinemalar, berber ve güzellik salonları sokağa çıkma kısıtlamalarının başladığı Mart ayı ortasında kapatılmıştı.

Ülkede koronavirüs vakalarının ve virüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı son haftalarda azalıyor.

İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’da Pazartesi günü Covid-19 hastalığı sonucu 19 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.