İngiliz perakende devi Tesco Polonya’dan çıkıyor

Tesco, Polonya’daki birimlerini satacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, şirketin Polonya’daki birimlerinin 206.5 milyon dolar karşılığında Salling Group A/S’e satılacağı kaydedildi.

İngiltere’nin en büyük perakendecisi Tesco, Polonya’daki birimlerini 206.5 milyon dolar karşılığında Salling Group A/S’e satmak için anlaştığını açıkladı.

Tesco’nun bu hamle ile Orta Avrupa bölgesinde Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Slovakya’ya odaklanacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada, Tesco’nun diğer üç ülke pazarında daha güçlü pozisyona ve daha iyi büyüme beklentilerine sahip olduğu kaydedildi.

Tesco, 9 Mart’ta da Tayland ve Malezya’daki birimlerini şirketin borçları da dahil 10.6 milyar dolar işletme değeri üzerinden CP Grubu’na satmak için anlaşmıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.