Lider Bitcoin borsası Binance İngiltere hamlesini duyurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bu yaz bir İngiltere platformunu piyasaya sunarak bu bölgeye girecek. Platform, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların GBP ve EUR’da işlem yapmalarını sağlayacak ve İngiltere Finansal Davranış Otoritesine kayıtlı olacak.

Yeni Bir Binance Platformu Bu Yaz İngiltere’de Piyasaya Sürülecek

Eylül 2019’da bir ABD platformunu başlattıktan sonra, Binance önümüzdeki birkaç ay içinde İngiltere’de başka bir iştiraki başlatacak. Bu sefer İngiltere’de, İngiltere Finansal Davranış Otoritesi tarafından yasal olarak tanınmış Binance UK’nin lansmanının yapılacağı duyuruldu.

Binance UK’nin yeni atanan sorumlusu Teana Baker-Taylor, lansmanın, ülkedeki hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların artan talebine bir yanıt olduğunu vurguladı.

Birleşik Krallık’ta Daha Hızlı Ödeme Hizmeti ve Tekli Euro Ödeme Alanı ağıyla, doğrudan banka havalelerini kullanarak dijital para alım ve satımı için para yatırma ve çekme işlemlerini mümkün kılan ortaklıklar kuruldu.

Platformun bu yaz piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak borsa lansman tarihini tam olarak açıklamadı.

65 Farklı Dijital Varlığın Borsada Listlenmesi Amaçlanıyor

Binance UK işleme açıldığında kullanıcıların 65 farklı dijital varlığa kadar işlem yapmalarını sağlayacak. Platformun hem tasarımı hem de arayüzü her türlü yatırımcıyı çekmek için tasarlandı.

Kurumsal yatırımcılar Binance’in likiditesinden ve küresel itibarından faydalanırken, bireysel yatırımcılar şirketin basit arayüzünü ve kolay fiat para kullanımı cazibesiyle karşılaşacaklar.

Binance, hem kurumsal hem de bireysel yatırımcıların iki farklı fiat para birimi (İngiliz sterlini ve euro) kullanarak kripto para alım ve satım yapabileceğini söyledi. Baker-Taylor, platformun gelecekte ticaret hizmetlerinden daha fazlasını sunabileceğini ve önümüzdeki aylarda potansiyel olarak stake ve pasif kazanç sunabileceğini belirtti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.