Hükümet yakında başlayacak karantina kuralını gevşetmenin yolunu arıyor

İngiltere’ye giden ziyaretçilere karantina uygulayacağını açıklamasının ardından seyahat sektöründen yoğun tepki alan Birleşik Krallık hükümeti, söz konusu koşulları esnetmenin yolunu arıyor.

14 günlük karantina kuralı açıklandıktan sonra, milletvekilleri, iş adamları ve seyahat sektörü, bunun ülke turizmine zarar vereceğine ilişkin endişelerini dile getirmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir yetkili, şimdi İngiliz hükümetinin bu kuralı esnetme arayışında olduğunu belirtti. Yetkilinin verdiği bilgiye göre, 14 gün kuralından muaf olan çalışan listesini genişletmek, seyahat koridoru kurulacak ülkelerden gelenleri kapsam dışında bırakmak bu seçeneklerden bazıları olarak öne çıkıyor.

İngiltere’nin Covid-19 önlemlerini bilimin ışığında gevşeteceğini açıklayan yetkili, söz konusu gevşeme için olası tarihin ise 20 Temmuz olduğunu kaydetti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.