İngiliz bankaları tedbir amacıyla kar payı dağıtmayacak

Avrupa Merkez Bankası’nın temettü dağıtmayın uyarısından sonra İngiliz bankalar da tedbir amaçlı kar payı dağıtımını askıya aldı.

İngiltere’de bankalar 8 milyar sterlinlik temettüyü askıya aldı. İngiltere’nin en büyük bankaları, korona virüs krizi nedeniyle yaklaşık 8 milyar sterlin değerinde temettü ödemesini askıya almayı kabul etti ve bu bankalara ekonomik bir durgunluk karşısında ek bir tampon sağladı.

İngiltere Merkez Bankası, kredi kuruluşlarından yöneticilere nakit ikramiye planlarını iptal etmelerini talimatını da vermişti.

Koordineli bir dizi açıklama yapan Barclays, HSBC, Lloyds, Royal Bank of Scotland ve Standard Chartered dahil olmak üzere İngiltere’nin en büyük bankaları, 2019 ve 2020 boyunca hissedarlara ödemelerini ve hisse geri alımlarını geçici olarak durduracaklarını doğruladı.

2019 yılı temettülerinin iptali, Kovid-19 karantinası nedeniyle işletmelere ve hane halklarına borç vermeyi artırmaya zorlanan bankalar için toplamda yaklaşık 8 milyar sterlin değerinde ek bir finansal tampon sağlayacak.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.