İngiliz hükümeti serbest çalışan 2 milyon kişiye para yardımı yapacak

Times gazetesi İngiltere Hükümeti’nin ülkedeki 5 milyon olan serbest çalışanın 2  milyonuna koronavirüs salgınına yönelik önlemler süresince ödeme yapacağını yazdı.

Haberde aylık ödemelerin düşük gelirli olduğunu kanıtlayanlarla sınırlı olacağı ve belirli bir üst limitten ödenmesinin beklenildiği ifade edildi.

Çin’de ise koronavirüs salgını nedeniyle kapalı kalan fabrikalar geçen ay açılmaya başlasa da iptal edilen siparişler ve geciken sevkiyatlar gerekçe gösterilerek fabrikalarda işten çıkarmalar başladı.

Kredi derecelendirme kuruluşu  Moody’s ise Türkiye ekonomisi için bu yıla ait büyüme tahminini  koronavirüs nedeniyle %1.4 daralmaya düşürürken bir sonraki yıl  ekonomideki toparlanmanın güçlü olmayacağı uyarısında bulundu.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.