İngiltere’de alkollü araç kullanan Suudi diplomatlar sınır dışı edildi

İngiltere Suudi Arabistanlı diplomatları sınır dışı etti. Diplomatların alkollü araç kullanma suçundan sınır dışı edildiği açıklandı.

İsimleri açıklanmayan Suudi Arabistan Büyükelçilik mensuplarının üç ayrı suçtan dolayı sınır dışı edildiği belirtildi.

Sınır dışı edilen diplomatlardan birinin 2018’den itibaren iki defa alkollü araç kullanma suçlaması diğerinin ise alkollü ve tehlikeli araç kullanma suçlaması ile ülkeden çıkarıldığı ifade edildi.

“Yabancı diplomatların kanuna aykırı suçları hoş görülmeyecek”

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab “iddia edilen suçların ciddiyeti nedeniyle her iki kişi de diplomatik görevden ihraç edildi” açıklamasında bulundu.

Raab açıklamasında yabancı diplomatların kanuna aykırı suçlarının hoş görülmediği ve yasadışı faaliyetle ilgili tüm iddiaların ciddiye alındığını belirtti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.