İngiltere ekonomisi 2019’da yüzde 1,4 büyüdü

İngiltere ekonomisi 2019 yılının tamamında yüzde 1,4 büyüme gösterdi. 2018 yılında GSYH yüzde 1,3 büyümüştü.

2019 4’ncü çeyrekte ise GSYH bir önceki çereğe göre değişimm göstermedi. 2018’in aynı dönemine göre ise yüzde 1,1 büyüme gösterdi.

Sadece Aralık ayında bakıldığında ise İngiltere’de GSYH bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 ve 2018’in aynı ayına göre yüzde 1,2 arttı.

Sanayi üretimi ise Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0,1 arttı.

Geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 1,8 geriledi. Beklenti, sanayi üretiminin bir önceki aya göre yüzde 0,7 artacağı ve yıllık bazda sadece yüzde 0,4 düşüş göstereceği yönündeydi.

Aralık ayında imalat sektörü üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,3 artsa da yıllık bazda yüzde 2,5 azaldı. İmalat sektöründe üretimin Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0,8 artması ve yıllık bazda yüzde 0,7 gerilemesi bekleniyordu.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.