Brexit sonrası iki kat hızlı büyüme bekleniyor

Maliye Bakanı Sajid Javid, Avrupa Birliği’nden ayrılıktan  sonra ekonomik büyümeyi aşağı yukarı ikiye katlamayı amaçladıklarını,  ancak AB kurallarına bağlı kalmak isteyen büyük imalatçı sektörlere  destek olmayacaklarını söyledi.

Davos’ta düzenlenecek Dünya Ekonomik Forum öncesinde Financial Times’a  konuşan Javid, İngiltere’nin Brexit sonrası için ticaret görüşmelerinde,  bazı işletmelerin görmek istediklerinin aksine AB kurallarına bağlı  kalma taahhüdü vermeyeceğini ifade etti.

Javid, “AB ile kuralların uyumlaştırılması, AB kurallarının uygulanması  olmayacak. Ortak pazar içinde yer almayacağız ve gümrük birliği içinde  olmayacağız. Bunu bu yılın sonuna kadar yapacağız” diye konuştu.

Britanya Ticaret Odası (BCC) işletmelerin hükümetin Brexit’e  pragmatik yaklaşmasını istediklerini, hükümetin planları konusunda açık  olmasına ihtiyaç duyulduğunu ifade etmişti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.