Kayıp Kıbrıslı Mary Jane’in cesedi ‘dondurucudan çıktı’ iddiası

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir dairede bulunan dondurucuda iki kadın cesedi bulundu. Polis, kadınlardan birisinin, 38 yaşında iki çocuk annesi ve yaklaşık 1 yıldır kayıp olan Kıbrıslı Türk Mary Jane Mustafa olabileceğini düşünüyor.

İngiliz basınına yansıyan haberlerden alınan bilgiye göre şüphelinin ismi Ali olarak belirtildi. Görgü tanıkları ise Ali’nin Mary Jane Mustafa ile yakın arkadaş olduğunu iddia etti. Polis tarafından henüz bir kimlik açıklaması yapılmazken soruşturma devam ediyor.

Yerel medya, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Canning Town bölgesindeki bir dairedeki dondurucuda iki kadın cesedinin bulunduğunu duyurdu. Polisin, dairenin sahibi olan ve cinsel taciz suçundan daha önce gözaltına alınmış 50 yaşındaki bir adamı gözaltına aldığı; cesetlerden birinin yaklaşık 1 yıldır kayıp olan ve iki çocuk annesi Mary Jane Mustafa’ya ait olabileceği; diğer cesedin kimliğine dair bir açıklama yapılmadığı belirtildi.

“GÖZALTINA ALINAN KİŞİ İLE MARY JANE MUSTAFA ARKADAŞTI”

Yerel medyada yer alan haberlerde, cesetlerin bulunduğu dairenin çevresinde ikamet eden insanların, 1 yıldır kayıp olan Mary Jane Mustafa ile gözaltına alınan 50 yaşındaki şüphelinin arkadaş olduğu ve daha önce daireye gelip gittiğini söylediği belirtildi.

“ALİ, MARY JANE İLE TAKILIRDI”

Bölgede yaşayan bir sakin, “Eşim Ali’yi Perşembe günü gördü ve endişeli ve kaba görünüyordu. Cuma günü polis çıktığında Ali ortadan kayboldu. Arkadaşım Ali’yi aradı ve dairesinde bir sürü polis olduğunu söyledi. Sonra telefon kapandı. Daha sonra eşimde polisin Ali’nin evinden büyük bir dondurucu aldığını gördü. Ali, Mary Jane ile takılırdı. Bir yıl önce kayboldu ve o zamandan beri onu arıyorlar. ”

POLİS GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATTI

İngiliz basını, çok sayıda cinayet araştırma polisinin ve inceleme ekiplerinin olay yerinde olduğunu ve olaya dair geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığını duyurdu. Dairenin arka bahçesine bir polis çadırı kurulduğu ve daire etrafının polis kordonuna alındığı belirtildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin