Metro canavarı suçlu bulundu

46 yaşındaki bir adam bugün, 91 yaşındaki bir adamı Marble Arch istasyonundaki tren raylarına atmak ve Tottenham Court Road istasyonundaki raylara başka bir kişiyi atmaya çalışmak sebebiyle, iki cinayete teşebbüs suçundan mahkum edildi.

Doğu Londra’daki Leyton’da Paul Crossley, beş gün süren bir yargılamadan sonra bugün Old Bailey’de bir jüri tarafından iki cinayet suçundan suçlu bulundu.

Bu yılın başlarında 27 Nisan günü öğleden sonra, Crossley’in iki farklı kişiyi Tottenham Court Road istasyonundaki raylara ittiği iddia edildi.

Paul Crossley

CCTV görüntülerine yansıyan ve görgü şahitlerinin ifadeleri ile mahkum edilen şahsın ittiği 91 yaşındaki adamın pelvis kemiğinde birden fazla kırığın olduğu ve kafasında on dikiş gerektiren ciddi bir yara olduğu öğrenildi.

Mahkemede, Crossley her iki suç için de suçsuz olduğunu ileri sürdü, ancak jüri, bugün kendisini suçlu bulduğunu belirtti.

Müfettiş Darren Gough şöyle dedi: “Bu özellikle şok edici bir olaydı ve bu davadaki kurbanlar çok şanslıydı. Kurbanlara yardım eden halkın cesur eylemleri ile bu soruşturmayı tamamlamayı başardık. İnsanların bu konuda tedirgin olmasını gerektirecek bir durum yok. Bu tür olayların çok nadir olduğunu ve milyonlarca yolculuğun olaysız bir şekilde trenlerde yapıldığını hatırlatmak isterim.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.