Hackney Belediyesi sosyal yardımı azaltıyor

HACKNEY Belediyesi yetişkinlerin sosyal bakımı için ayrılan bütçeden, yaklaşık 2,3 milyon pound kesinti yapacağını açıkladı.

HACKNEY Belediyesi yetişkinlerin sosyal bakımı için ayrılan bütçeden, yaklaşık 2,3 milyon pound kesinti yapacağını açıkladı.

Yetişkinlerin sosyal bakımı için gerçekleşen harcamalarda yapılacak olan bütçe kesintisi, özellikle ‘Konutla İlgili Desteği’ (HRS) etkileyeceği öğrenildi.

HRS ismindeki kurum özellikle yardıma muhtaç olan yetişkinlere destek sağlıyordu. Yardıma ihtiyaç duyan kişiler için yaşam ve sosyal beceriler hakkında tavsiyeler sunuyor.

Hackney Belediye Sözcüsü yaptığı açıklamada şu ifadeyi kullandı:

“Hackney Belediyesi, yetişkinlere yönelik gerçekleştirdiği sosyal yardımdan, 2018 – 2019 mali yılında 2,3 milyon pound tasarruf yapmayı hedefliyor” dedi.

Belediye, konu hakkında bir kamuoyu yoklaması yapacağını ve şu an için sonuçlarının belli olmadığını belirtti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.