İngiltere’den Ramazan Bayramı mesajı

İngiltere Başbakanı Theresa May, Ramazan Bayramı dolayısıyla resmi Twitter hesabından görüntülü mesaj yayınladı.

İngiltere Başbakanı Theresa MayRamazan Bayramı dolayısıyla resmi Twitter hesabından görüntülü mesaj yayınladı.

Mesajında, Britanyalı Müslümanların ülkeye devasa ve değerli katkılarda bulunduğunu dile getiren May, bayramların “büyük kutlama ve sevinç zamanı” olduğunu belirterek, bayramın, Müslümanların ülkeye katkılarının kutlanması için bir fırsat oluşturduğunu kaydetti.

İngiliz lider, “Ülkenin her köşesinde ve hayatın her adımında Britanyalı Müslümanlar, kendi topluluklarına ve ülkelerine olumlu katkıda bulunuyorlar. Hepimizin gurur duyabileceği, başarılı, kapsamlı bir ülke haline gelmemizde rol oynuyorlar.” diye konuştu.

Ülkeye katkılarından dolayı Britanyalı Müslümanlara teşekkür eden İngiliz lider, “Ramazan Bayramınız mübarek olsun.” dedi.

Johnson: Ülkemizi büyük kılan zengin çeşitlilik
İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson da bayram dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Britanya’nın Müslüman topluluğu, sivil hayatın her alanında aktif olarak faaliyet gösterirken, iş dünyasından siyasete, sanattan tıpa kadar toplumun her alanında yer almaktadır. Ülkemizi büyük kılan da bu zengin çeşitliliktir.” ifadesini kullandı.

Ülkesiyle dünya genelindeki tüm Müslümanların Ramazan Bayramını kutlayan Johnson, dışişleri bakanı olarak Müslüman dünyasında barış için çalışmaya devam edeceğini belirterek, “Özellikle de odak noktamız MyanmarSuriye ve Yemen‘deki çatışmaların sona ermesidir.” değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere’de yaşayan yaklaşık 3 milyon Müslüman, nüfusun yüzde 4,8’ini oluşturuyor. (HABERLER.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.