Belediyeden Tottenham Mezarlığı açıklaması

ENFİELD Belediyesi paylaşmış olduğu basın bildirisinde, Tottenham Park Mezarlığına ilişkin toplum üyelerinin mezarlıkla ilgili ciddi endişe duyduğunu kaydetti.

Belediye yetkilileri endişelerden dolayı mezarlıkta kontroller gerçekleştiği ve sonuç olarak, mezarlıkta güvenlik açısından yüksek riskler teşkil edildiğini belirtmişti.

Güvenlik endişeleri Tottenham Park Cemetery Ltd ile gündeme getirildi ve ayrıca icra organı olarak Sağlık ve Güvenlik İdaresi’ne de başvuruldu.

Güvenlik riskleri açısından, Tottenham Park Cemetery Ltd, halkı korumak için 16 Şubat 2018 Cuma günü mezarlığı kapatma kararı almıştı.

Belediye yetkileri toplumun mezarlıktaki sevdiklerini ziyaret edememesinden dolayı üzgün olduğunu fakat “Tottenham Park Mezarlığı Ltd’nin mezarlığı kapatmak için harekete geçmesi şarttı” ifadesini kullandı.

ANNELER GÜNÜ ZİYARETİ

11 Mart Pazar günü, mezarlıkta yakınları defnedilen bir grup insan Anneler Günü’nde kilitli olan mezarlığın önüne dua edip çiçek bıraktı.

Toplum üyelerinin mezarlığa giriş yapmak istediğini fakat güvenlik açısından riskler nedeniyle mezarlığa girmemeleri gerektiğini kaydeden Enfield Belediyesi, Tottenham Park Mezarlığı Ltd’nin ihtiyaç duyduğu iyileştirme çalışmaları için kendi denetimlerini yaptığını kaydetti.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Okumadan geçme

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin