BAF’ta Afrin için basın açıklaması

Demokratik Güç Birliği (DGB) çağrısı ile Britanya Alevi Federasyonu’nda bir araya gelen İngiltere Afrin Sahiplenme Platformu 14 Mart 2018 Çarşamba günü Afrin ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

İngiltere Afrin Sahiplenme Platformu adına yapılan açıklama özetle şu şekilde paylaşıldı:

“20 Ocak 2018 tarihinde Türk devleti kendi sınırları içinde halkara dayattığı tekçi, inkarcı, ırkçı, cinsiyetçi, gerici, zulüm politikasını sınırların dışına taşıyarak Afrin halkının üzerine savaş uçaklarıyla ölüm yağdırmaya, barış içinde yaşayan halkaların kültürel ve tarihi mirasını yok etmeye başlamıştır. 53 gündür uluslararası hukuğu çiğneyen Türk devleti onlarca çocuk, kadın ve sivil halkın ölümüne yol açarak savaş suçu işlemiştir.

 

İngiltere Afrini Sahiplenme Platformu 23 Ocak 2018’de onlarca kurumun katılımıyla kuruldu. Ölüme karşı yaşamı savunmak için “Her yer Afrin her yer direniş” şiarıyla Afrin işgal saldırısı sonlanana kadar kesintisiz eylem kararı alan platformumuz, aldığı karara uygun davranarak şu ana kadar onlarca dayanışma eylemi gerçekleştirmiştir. Diplomasi, Basın ve direnişin sokak ayağını örme kararlılığıyla hareket eden platform, Afrin direnişinin İngiltere de atan kalbi olaya gayret etti.

Sokaklar meydanlar mahalleler, kent kent şehir şehir ülke ülke her yer Afrin her yer direniştir. Artık savaşın açıktan destekçisi olan, susarak Kürt halkının katliamına göz yuman Avrupa devletlerinin bizlere çizdiği sınırların içerisinde hareket etmeyeceğiz. Avrupa’da yaşayan göçmen emekçiler politik sürgünler kadınlar gençler olarak tüm Avrupa’da kesintisiz direnişi büyütmenin günü ve anındayız.”

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.