İngiltere Merkez Bankası Başkanı Carney’den sanal para uyarısı

İngiltere Merkez Bankası Mark Carney Bitcoin gibi kripto paralara yasadışı faaliyetleri engellemek ve finansal sistemi korumak için yasal düzenleme getirilmesi gerektiğini söyledi.

Carney, “Kripto varlıkların ekosistemini diğer finansal sistemle aynı standartlara tabi tutmanın zamanı geldi” diye konuştu.

Carney risklerinden ötürü kripto paralara yatırım yapmanın para kaybı anlamına geldiğini de ekledi.

Kripto paraların mali istikrara maddi riskler getirmeyeceğini söyleyen Carney, daha fazla insan yatırım yapmaya başlarsa bunun değişebileceği uyarısında bulundu.

Bazı ülkeler kripto paraları yasaklamıştı. Carney ise yasaklamaktansa yasal düzenleme yapmanın daha iyi bir yaklaşım olacağını belirtti.

Merkez Bankası Başkanı “Yasadışı faaliyetlerle mücadele etmek, piyasanın bütünlüğünü ve mali sistemin güvenliğini sağlamak için kripto varlık unsurlarına yasal düzenleme getirmek daha iyi bir yol” dedi. (BBCTÜRKÇE)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.