Zalihe Susuzlu Tiyatrosu Londra’yı güldürdü

ZALİHE Susuzlu Tiyatrosu, ‘Parsel Parsel’ isimli tiyatro oyununu Londra’da sergiledi. Komedi ağırlıklı oyun Londra’daki tiyatro severlerine kahkaha tufanı estirdi.

Zalihe Susuzlu ve Aygün Kencer’in yazdığı ve Zalihe Susuzlu’nun yönetimindeki tiyatro ekibi, 23 Şubat Cuma ve 24 Şubat Cumartesi akşamı komedi tiyatro oyunu ile Londra’daki tiyatro severler buluştu.

Naciye Hüseyin’in üstlendiği organizasyon ile Zalihe Susuzlu ve yetenekli oyuncuları, 23 Şubat Cuma akşamı, Palmers Green’de bulunan St Monica’s Tiyatro Salonu’nda ve 24 Şubat Cumartesi akşamı, Dr. Fazıl Küçük Türk Okulunda Londra’daki seyircilerle bir araya geldi.

‘Parsel Parsel’ tiyatro oyunu ile seyircisinin nabzını çok iyi tuttu ve daha başlar başlamaz başarılı bir bütünleşmeyle seyirciyi iki saat boyunca kahkaha boğdu.

Zalihe Susuzlu Tiyatrosu’nun genç oyuncuları Hüseyin Sencar, Melisa Basrioğu, Aygün Kencer, Salime Sağlamer, Eda Türkeş, Tezer Oğuzkan, Hasan Mercan, Nigar Aylanç, savaş sonrasını konu alan “Parsel Parsel” isimli tiyatro oyunu ile mizahi ve başarılı bir şekilde işledi.

Yazarlığını ve yönetmenliğini Zalihe Susuzlu’nun yaptığı oyunda Kıbrıs’ı derinden etkileyen savaş sonrası, trajikomedi halli ile ele alındı.

Tiyatro kurgusu, Kıbrıslı sıradan bir ailenin gündelik yaşamı üzerine oluşturuldu. Gündelik yaşamına devam eden aile, savaş sonrası elde edilen malları ve özelliklede ailenin annesinin üzerinde olan portakal ağaçlarını konu aldı. Evlatlar arasında portakal ağaçları kimin üzerine yapılacak kaygısı yaşanırken, ailenin annesi vicdanın sesini dinleyerek savaştan sonra elden edilen malların esasında onun olmadığından dolayı gerçek sahiplerine iade etmeyi tercih etti.

Bir yandan kahkahalarla gülen seyirciler, öte yandan ise duygulu anlarda yaşattı.

Oyunun finalinde, “Ne olursa olsun her şeyin özünde sevgi olsun” diyen 40 yıllık tiyatrocu Zalihe Susuzlu.

Sahnelerde geçen 40 senenin tecrübesine değinerek, “40 yıllık tiyatro hayatımda. Tiyatroya bir kişi bile kazandırdıysam eğer, kırık yılımı boşa geçirmemişim.

Bu gecenin oluşmasında emeği geçen ve katılan tüm seyircilere teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

Zalihe Susuzlu ve tiyatro ekibi Londra’daki tiyatro severleri tarafından ayakta alkışlandı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.