Tavukları biten KFC özür diledi


Dünyaca ünlü restoran zinciri KFC’nin İngiltere’deki restoranları tavuk eksikliğinden dolayı geçen hafta kapanmıştı. Şirket gazetelere verdiği ilanla özür diledi.

Geçen hafta KFC’nin İngiltere mağazalarında tavuk bitmiş ve gündem olmuştu. Birleşik Krallık‘taki 900 mağazadan 800’ü tavuk olmadığı için hizmet verememişti. Restoran zinciri dün İngiltere’deki gazetelere tam sayfa ilan vererek mağazalarındaki tavuk tükenmesi durumuna karşı özür diledi. Şirket ilanda üzerinde KFC olan tavuk kovalarını kullandı fakat kovanın üzerinde ‘beceremedik’ anlamına gelebilecek ‘FCK’ kelimesini yazdı.

“TAVUKSUZ BİR TAVUK RESTORANI İDEAL DEĞİL”

İlanda şu açıklamaya yer verildi: Tavuksuz bir tavuk restoranı ideal değil. Müşterilerimizden çok özür diliyoruz

Geçen hafta pazartesi günü kapalı olan restoranların tamamı Cuma gününe kadar açıldı.

KFC’nin sahibi Yum Brands teslimat şirketlerini değiştirdikleri için böyle bir sorun yaşadıklarını açıkladı. (HABERLER.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.