Köşk Restaurant’a hijyen cezası

GIDA hijyeni ve güvenlik hatalarından dolayı Köşk Restaurant’a yaklaşık 9 bin pound para cezası kesildi.

Edmonton bölgesinde bulunan Koşk restoranına, Enfield Belediye yetkilerinin teftişlerden sonra gıda güvenliği ve hijyen konularında sorunlar bulundu ve bundan dolayı para cezasına mahkum edildi.

Gıda Güvenliği ve Hijyen Yönetmeliği yasasına göre, Köşk Restaurant menajeri İsmail Koca beş suçtan suçlu bulundu. 18 Ocak’ta Highbury Corner mahkemesinde yapılan duruşmada Köşk Restaurant sahipleri, beş ayrı hijyen, sağlık ve iş güvenliğini ihlal ettikleri gerçekçisiyle 8 bin 653 pound ödemeye mahkum edildi.

Enfield Belediyesi’nden bir gıda denetçisi ilk olarak Ağustos 2016’da Köşk Restaurant’ı ziyaret ettiklerini ve çok sayıda gıda güvenliği sorunu bulduklarını söyledi.

Enfield Belediyesi’nin Çevreden Sorumlu Meclis Üyesi Daniel Anderson, “Enfield Belediyesi, yasalara uymayan işletmelere göz yummayacaktır. Güvenli gıda standartlarına uymayan ve işletme standartlarını tehlikeye atan tesisler cezalandırılacaktır. Gıda güvenliği müfettişleri, restoranların yiyecek işleme, hijyen standartlarını ve eğitimlerini nasıl geliştirebilecekleri konusunda daima tavsiyelerde bulunuyor.” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

9 yorumlar

 1. A bu geri zekali belediye ve Bu muhabir
  Neden 2 sene sonra millete
  Haber veriyor 2 sene millet
  Yemek yedi orada yada neden kapatmamislar o kadar ciddi hijyen sorunu vardida isiniz gucunuz millete bok atmak
  Paid news ?

 2. Ceza nın neden verildigiyle ilgili herhangi bir bilgiye sahip olmadan yayın yapan veya yorum yapan herkesi bilgilendirmek isterim.oncelikle ceza 2015 de verilmiştir.verilme sebebi kıyma makinesinin üstünde güvenlik demiri bulunmadığı İçin verildi.ancak 2015 den buyana el değiştirilmiş olup iç dış değişiklikler düzenlemeler hatta çalışan da dahil olmak üzere yenilikler yapılmıştır.hizmet kalitemiz aldığımız ödüllerle tescillenmiş olduğunu tüm herkes bilmektedir.bu bir karalama kampanyasıdır.ve böyle asparagas haberler bizi incitmez çünkü köşk artık bir markadır.

 3. Teyfik Kartal haberi okudun mu? Biz okuduk ve anladık. Diyor ki “Enfield Belediyesi’nden bir gıda denetçisi ilk olarak Ağustos 2016’da Köşk Restaurant’ı ziyaret ettiklerini ve çok sayıda gıda güvenliği sorunu bulduklarını söyledi.” yani siz Köşk restorantını aldıktan sonra yapılmış denetimler. Bizce bir karalama yok, aksine toplumu bilgilendirme var. Teşekkürler Londra Gazete!

 4. İki sene önce uyarılmas ama gereken yapılmadı söylüyor restroant saybi ilgilenmedinden dolayi ikinci Teftiş gelince para cezasına yargilanmas gayet doğal sağlık Bakanlığı’ndan Teftiş yinden ziyaret eder demek 2 sene sora ziyaret edilmis haber yazarlarına Teşekkür ederim bilgi net verdi için konuyu algilama sorunu olan bir daha okusun

 5. Önemli ciddi bilgiler için teşekkürler Londra gazetesi
  Sağlık herşeyden önce gelir keşke kapatsalardı

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.