Barones Ece’nin Brexit korkusu

İNGİLTERE Parlamentosu’nun Kıbrıslı Türk üyesi ve Liberal Demokrat Parti Eşitlikler Grubu Sözcüsü Barones Meral Ece, Brexit ile ilgili korkularını açıkladı.

Baroness Meral Ece, Parlamento Noel tatiline ayrılmadan önce, İngiltere’de yaşayan bütün toplumları yakından ilgilendiren Brexit hakkında sorularını gündeme getirdiği belirtildi.

Yılın son parlamento görüşmesinde Baroness Hussein Ece, Brexit’in İngiltere’de yaşayan toplumların üzerindeki etkisi ile ilişkin sorusu hakkında şunları açıkladı:

“Brexit’in eşitsizlik üzerindeki etkisi hakkında ne tür etki değerlendirmeleri yapıldığını sordum. Brexit’in, etnik azınlık geçmişine sahip olan insanlara orantısız bir şekilde zarar vereceğini biliyoruz, ancak nasıl olacağını bilmiyoruz. Benim sorum basitçe şuydu: AB yasalarını değiştirdiklerinde, eşitsizlik konusundaki korumaları zayıflatmamalarını nasıl sağlayacaklar? Fakat tatmin edici bir cevap bulmadım.” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.