Yatakta bu 3 pozisyona dikkat edin

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Daily Mail, dünyanın en tehlikeli seks pozisyonlarını ortaya çıkardı. Bilimsel bir makaleden alınan listede birçoklarına göre ‘Dünyanın en sıkıcı pozisyonu’ olarak bilinen pozisyonlardan biri ise ilk üçte. Araştırmanın başlığı ise, ‘Seks pozisyonları ve penis kırılması’.

Tıp alanında yaşanan gelişmeleri okuyucularına duyuran International Journal of Impotence Research dergisinde yer alan makalede en çok sakatlığın meydana geldiği seks pozisyonları belirlendi. “Cinsel ilişki pozisyonu ve şiddetli penis faktürü (kırılması)” başlıklı makalede doktorların uyarıları ve konuyla ilgili istatistikler açıklanıyor.

SEKS SIRASINDAKİ EN TEHLİKELİ POZİSYONLARI SIRALADILAR

Araştırmada seks sırasında yaşanan sakatlıkları ve penis kırılmasını inceleyen bilim insanları, en tehlikeli seks pozisyonu olarak “Dört

ayak üzerinde” ya da “köpek stili” olarak bilinen pozisyon yer alıyor. Penis kırılma vakalarından %41’inin bu pozisyondan kaynaklandığını belirten yetkililer diğer tehlikeli seks pozisyonlarını da sıraladı.

‘EN SIKICI POZİSYON’

Araştırmaya göre “misyoner” pozisyonu en tehlikeli ikinci pozisyon konumunda. Penis kırılma vakalarında görülen bu pozisyon hakkında Daily Mail gazetesi, “Birçoklarına göre en sıkıcı pozisyon olmasının yanında en tehlikeli pozisyonlardan biri” ifadesini kullandı. Bu pozisyonda görülen vakaların oranının ise %25 olduğu kaydedildi.

Bu ikisine oranla en güvenli pozisyonlardan birinin ise kadının üstte olduğu pozisyon olduğu kaydedildi. R Barros, L. Schulze, AA Ornellas, L. Koifman ve L.A. Favorito’nun yürüttüğü araştırma hakkında, “Dört ayak üzerinde ve misyoner pozisyonlarında çok ciddi bir risk farkı yok ama dört ayak üzerinde pozisyonu ile kadının üstte olduğu pozisyon arasında ciddi bir risk farkı var” yorumunu yaptı.(MYNET.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.