İngiltere vatandaşlarını uyardı: ‘Kaçın, saklanın, bildirin’

İngiltere, yurt dışı seyahatine çıkan İngiliz vatandaşları için, olası terör saldırılarından nasıl kurtulacaklarının anlatıldığı bir video yayınladı. Videoda, İngiliz vatandaşlarının yurt dışında bir terör saldırısıyla karşılaşmaları durumunda , ‘Kaçın, saklanın, bildirin’ ifadesi kullanıldı.

İngiltere polisinin terörle mücadele birimi, YouTube kanalı üzerinden, tatilcilerin Tunus’takine benzer bir terörist saldırıdan kendilerini nasıl kurtaracaklarına ilişkin ipuçları içeren yeni bir film yayınladı.

‘Kaçın, saklanın ve bildirin’, sloganlı 4 dakikalık filmde aileler bir otelden kaçıyor, bazı anne-babalar küçük çocuklarını hızlı ve kontrollü bir şekilde olay yerinden uzaklaştırıyor. İngiliz polisi, videoda yer alan görüntülerle İngiliz vatandaşların terör olaylarından nasıl kurtulması gerektiğini aktardı.

Videoda, turistlere söz konusu kaçış rotalarından soğukkanlılıkla uzaklaşmaları, mevcut bir çıkış noktası yoksa, güvenli bir yere gizlenmeleri öneriliyor. Ayrıca vatandaşların kendi güvenliklerinden emin olduktan sonra polis çağırmaları, polis olay yerine ulaştığında ise verilen talimatlara uyulması gerektiği anlatılıyor. (HÜRRİYET)

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.