89 yaşındaki pizza kuryesine 92 bin TL’lik bahşiş! Yaşlı adam neye uğradığını şaşırdı

ABD’de 89 yaşındaki bir pizza servisçisi adrese götürdüğü siparişten 12 bin dolar (92 bin TL)’lik bahşiş alınca neye uğradığını şaşırdı

ABD’de yıllardır kuryelik yapan Derlin Newey turnayı 89 yaşında vurdu. New York’ta yaşayan Valdez ailesine pizza götüren kurye Newey, 12 bin dolarlık (yaklaşık 92 bin TL) bahşişi kaptı. Newey, o bölgede kibarlığı ve güleryüzüyle tanınırken, vatandaşlar yaşlı adamın bu yaşta hala çalışıyor olmasından dolayı endişeliydi.

Bunun üzerine Valdez ailesi TikTok hesaplarında Newey’e yardım edebilmek için bir bağış kampanyası başlattı. 12 bin dolar toplayan aile, geçtiğimiz hafta pizza siparişi verdi, Newey’in kapılarına gelmesiyle ona sürpriz yaparak yaşlı adamı şaşkına çevirdi.

Newey’in bu kadar çok çalışmaması gerektiğini düşünen aile topladıkları 12 bin doları ‘TikTok ailesi’ adlıyla imzalı bahşiş çekini Newey’e teslim etti. Sosyal güvencesi için haftada 30 saat kadar çalışan eski kayak şampiyonu Newey, “Teşekkür etmek dışında ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Yıllardır bu işi yapıyorum. Böyle bir şeyle karşılaşmamıştım” diyerek, yaşadığı olayla ilgili şaşkınlığını dile getirdi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.