İki senedir kayıp olan babasına internete yüklenen video sayesinde kavuştu

Hindistan’da başka bir köye çalışmak için gittikten sonra kaybolan yaşlı adam, bir TikTok videosunda görüldükten sonra ailesine kavuştu.

İki yıldır kayıp olan yaşlı adam, memleketi ç 2 bin kilometre uzaklıkta Pencap’ta  bir polis memurunun yoksullara yardımı teşvik etmek amacıyla çekip TikTok’a yüklediği videoda görüldü.

Yaşlı adamı fark eden bir yakını aileye haber verdi. Aile, babalarına kavuşmak için emniyetin ile iletişime geçti. Pencap polisi yaşlı adama ulaşarak oğluyla görüntülü olarak görüştürdü.

Oğul Telugu, “Birbirimizi gördüğümüzde ikimiz de gözyaşlarına boğulduk” dedi. Koronavirüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağından ötürü aldığı özel izinle babasını alarak Telangana’daki köylerine döndüler.

YAŞLI ADAMIN KAYBOLMA HİKAYESİ

Konuşma ve duyma sorunları olan yaşlı adam, Nisan 2018’de 2 bin kilometre uzaklıktaki bir başka köye çalışmak için bindiği kamyonda uyuyakaldı, şoför çok sonra farkına vardığı yaşlı adamı yol ortasında indirdi. Bilmediği bir yolda yalnız başına kalan adam eve dönmek için otostop çekti, ancak saatler sonra ters yöne giden bir kamyona bindiğini anladı. Bu kamyonun şoförünün de Pencap’ın Ludhiana kentinde bıraktığı yaşlı adam, yöre halkının yardımlarıyla yaşamını sürdürdü. Telugu babasını bulmak için Telangana polisiyle iletişime geçti ancak yaşlı adamın izine rastlanmadı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.