İran’ın füzeli intikamı sonrası Trump açıklamada bulundu

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin Irak’ta ABD tarafından öldürülmesi üzerine tırmanan gerginliğin ve İran’ın Irak’taki ABD üslerini hedef almasının ardından ABD Başkanı Donald Trump Ulusa Sesleniş konuşması yapıyor.

Trump:

– Hiçbir ABD’li dünkü saldırıda zarar görmedi.

– Tüm askerlerimiz güvende. Sadece minimal bir hasar oluştu askeri tesislerimizde.

– İran herkes için iyi olan bir hareketle, durma kararı aldı, saldırı pozisyonundan çekilmiş görünüyor.

– İran dünyada terörizmin en büyük sponsoru olmuş, nükleer silahlarla medeni dünyayı tehdit etmektedir. Buna izin vermeyeceğiz.

– Benim emrimde ABD ordusu dünyanın bir numaralı teröristi Süleymani’yi ortadan kaldırmıştır.

– Kasım Süleymani’yi ortadan kaldırarak teröristlere çok güçlü bir mesaj vermiş olduk. ABD’ye yeni saldırılar düzenliyordu ve onu durdurduk. Çok öncesinde öldürülmesi gerekiyordu.

– İranın saldırganlığı akılsızca imzalanan nükleer anlaşmadan sonra artmıştır.

– İranla yeni anlaşma yapılmalı dünya daha barışçıl olmalı.

– İran büyük bir ülke olabilir, şiddeti körüklemekte ve nefreti körüklediği sürece Ortadoğu’da barış ve istikrar sağlanamaz. ABD İran’a cevap vermelidir. Bugün NATO’dan çok daha fazla adım atmasını isteyeceğim.

– Ortadoğu petrolüne ihtiyacımız yok.

– Üç ay önce IŞİD’i yüzde yüz ortadan kaldırdık, sonra IŞİD’in vahşi lideri el Bağdadi’yi öldürdük. IŞİD’in yok edilmesi İran’ın da çıkarınadır, bu konuda birlikte çalışmalıyız.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.