Hollanda’da bıçaklı saldırı: 3 çocuk yaralandı

Hollanda’nın Lahey kentinde Cuma akşamı meydana gelen bıçaklı saldırıda yaralanan 3 kişinin durumunun iyi olduğu açıklandı. Üçü de 18 yaşından küçük olduğu belirtilen çocukları yaralayan saldırgan henüz yakalanamadı.

Cuma akşamı Lahey’in en büyük alışveriş caddelerinden biri olan Grote Marktstraat’ta meydana gelen saldırıda yaralanan 13 yaşındaki bir erkek çocuğu ile 15 yaşındaki iki kız çocuğu, tedavilerinin ardından gece yarısı hastaneden taburcu edildi.

Çocukların birbirlerini tanımadıkları açıklandı. Bıçaklı saldırganın, rastgele hedef seçtiği tahmin ediliyor.

Polis, gençlerin ailesi ile sürekli temasta olduklarını bildirdi.

“Black Friday” (Kara Cuma) kampanyaları nedeniyle mağazaların açık olduğu sırada gerçekleşen saldırı sonrası, Hudson’s Bay mağazasının etrafı polis tarafından çembere alındı.

Mağaza sözcüsü, Hollanda Televizyonu’na (NOS) yaptığı açıklamada, “Sokakta bıçaklanan 2 genç kız, panik içinde mağazaya girdiler” dedi.

Sokakta yürürken olayı gören bir başka tanık da, yaşananları, “İki kızın çığlık atarak koştuğunu gördüm. Bir adam kaçıyordu. Adeta bir çita gibi hızlı koşuyordu. İnsanlar onu tutmaya çalıştı ama başaramadılar” diye anlattı.

Olayın ardından Lahey Emniyet Müdürlüğü, saldırı ile ilgili olarak, 45-50 yaşlarında, kıvırcık saçlı, hafif koyu tenli ve koşu kıyafetleri giymiş bir kişinin arandığını duyurmuştu. Ancak birkaç saat sonra bu bilginin yanlış olduğu açıklandı.

Saldırının ardından bir kişi gözaltına alındı. Polis, bu kişinin zanlı olmadığını söyledi ancak neden gözaltına alındığını açıklamadı. Lahey polisi, olayla ilgili kapsamlı soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Polis, olay sırasında görüntü alanlara, bunları kendileriyle paylaşmaları çağrısında bulundu.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Okumadan geçme

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.