‘Painting Meets Music’ ilgi gördü

Londra’da özellikle toplumumuzu yakından ilgilendire sanat organizasyonlarında önemli bir marka olan Zeynep Ober, düzenlediği farklı bir bir etkinlikte resim ve müziği bir araya getirerek sanat severlerin beğenisi topladı.

‘Painting Meets Music’ ismindeki etkinlik 1 Mart 2018 tarihinde St. James’s Church Piccadilly’de gerçekleşti. Organizatorlüğünü Zeynep Ober’in gerçekleştirdiği etkinlikte ünlü flüt sanatçısı, sihirli flüt lakaplı Şefika Kutluer bir flüt resitali gerçekleştirdi. Şefika Kutluer’e piyanoda ünlü İngiliz piyanist Fred Scott eşlik etti.

Etkinliği özel kılan en büyük farklılık ise ünlü Ressam Sümer Erek’in müzik eşliğinde duygularını tuvale yansıtması ve konser bitimine kadar iki performans gerçekleştirmesi oldu.

Etkinliğin bir diğer özelliği ise sağlanan gelirin SCAT adındaki Kemik Kanserine karşı mücadele eden yardım kuruluşuna bağışlanması oldu.

Piyanist Fred Scott’da genç yaşda kemik kanseri geçirmiş ve bu derneğin bir üyesidir. Piyanistin kanserle savaşını anlatan One Autumn Day adlı kitabında konserden sonra satışı yapılıp yine derneğe bağışlandı.

Organizator Zeynep Ober’de babasını kemik kanserinden kaybetmiş ve bu yüzden bu organizasyona büyük bir önem vermiştir. Konser başlamadan önce SCAT derneği yönetim kurulu üyesi ünlü cerrah Panagiotis Gigas dernek ve derneğin çalışmaları hakkında konuklara bilgiler veren bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.