Kübra Müjde çocukları sanat ve tarihle buluşturuyor

Qbicart, Londra’da çocukları sanatla buluşturuyor. Yeditepe Üniversitesinde doktorasını yapan Kübra Müjde, çocukların içindeki sanatçıyı ortaya çıkarmak ve geleceğin yeteneklerini yetiştirmek için eğitmenlik yapıyor.

Geçen günlerde bir grup çocukla National Galleri’de Vincent Van Gogh’un “Sunflowers” eserini suluboya ile yeniden yorumluyan sanatçı, önümüzdeki günlerde yeni bir sanat gezisi daha düzenleyecek. Gazetemize açıkalama yapan Müjde, sırada British Muzesinde yer alan “Yunan Aslan’ı” heykelini yorumlayacaklarını söyledi. Çocukların hem sanat hem de tarihi öğrenmelerinde büyük bir fırsat sunacak etkinlik 35 dakika sürecek ve çocuk başı 12 poudna gerçekleşecek. 10 Mart Cumartesi günü saat 13.00’teki sanat gezisine pek çok sanatsever ailenin çocuklarıyla katılması bekleniyor.

Sanatçı Müjde gazetemize şu açıklamayı yaptı:

“Çocuklar için sanat, dünyanın en eğlenceli ve yaratıcı oyunlarından biri!

Çocukların bilgiye açık zamanlarını onlarla birlikte, müzelerde resimler yaparak geçirmek benim için en eğlenceli vakitlerden biri.

Geçen buluşmamız da National Gallery’de Vincent Van Gogh’un “Sunflowers” eserini bakarak yeniden yorumladık.

Şimdi ise British Museum’un giriş salonundaki değerli eserlerinden biri olan “Yunan Aslan’ı” heykelini hikayesi ile birlikte yerlere yayılarak suluboyayla yeniden yorumlamak isteyen tüm çocukları suluboyaları ile birlikte bekliyoruz!”

Başarılı sanatçı ayrıca Mart ayı sonunda Londra’daki ilk sergisi “Bir uyku yolculuğu”nu sanatseverlerle buluşturacağının da müjdesini verdi. Detaylı bilgi için Kübra Müjde’ye kubramujde@gmail.com email adresinden veya 0743 843 4400 numarasından ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.