“Türkiye’de insan hakları sağlanmalı”

BRİTANYA’DA Türkçe konuşan toplumlara yakınlığı ve ilgisiyle bilinen İşçi Partili Milletvekili Joan Ryan, Türkiye’deki insan haklarının sağlanması için İngiltere Başbakanı’na destek çağrısında bulundu.

BRİTANYA’DA Türkçe konuşan toplumlara yakınlığı ve ilgisiyle bilinen İşçi Partili Milletvekili Joan Ryan, Türkiye’deki insan haklarının sağlanması için İngiltere Başbakanı’na destek çağrısında bulundu.

Joan Ryan, İngiltere Başbakanına yazdığı mektupta, Türkiye’de gittikçe kötüleşen insan hakları ve siyasi durum hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bununla ilişkin itiraz etmediği için eleştirdi.

Ryan, Türkiye’de OHAL altında gerçekleşecek olan seçimlere rağmen Erdoğan’ın İngiltere’de sıcak karşılanması yönünde Başbakan Theresa May ve hükümet bakanlarını eleştirdi.

Ryan ayrıca, Başbakan’ının 15 Mayıs’ta yapmış olduğu basın toplantısında kullandığı ifadeyi değiştirmesi gerektiğini söyledi. May, Türkiye’nin “olağanüstü baskılar” ile ilgili olarak “Kürt terörizminden” kaynaklandığını ifade etmişti.

İngiltere’deki Kürt toplumları bu ifade hakkında Joan Ryan ile iletişime geçip bu sözlerin tüm Kürtlerin terörist olduğunun savunulduğu görüşünde olduklarını dile getirdi.

Ryan, Başbakan’a gönderdiği mektupta ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye’deki mevcut durum hakkında çok endişe duymaktayım. Birleşik Krallık hükümeti Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hükümet eylemleri sorgulanmalı ve insan hakların sağlanması için gereken destek yapılmalı.”

Etiketler
Daha fazla göster

Bir yorum

  1. Türkiye de gittikçe kötüleşen insan hakları falan yok! Gittikçe refah düzeyi ilerleyen ve dünyanın oyununu görebilen insan kitlesi var.Nedense görmemiz ve dünyayı daha iyi anlamamız birilerine batıyor.

    Kürtler potansiyel suçlu ve hain görülmüyor.Biz öyle görmüyoruz ve bakmıyoruz.Ama içlerinden çıkan hainler bazılarının istekleri doğrultusunda oyunlara alet edilince biz de onlara suçlu diye bakıyoruz.Bu mu sizi rahatsız etti.Objektif olalım lütfen.Hainliğinizi bırakın artık.

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.