Son dakika: Kılıçdaroğlu iddia ettiği belgeleri açıkladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yurt dışında bir kuruşumun bulunduğu ispat edilsin, Cumhurbaşkanlığı’nı bırakırım” sözlerine partisinin grup toplantısında yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında Erdoğan’ın eniştesi Ziya İlgen, oğlu Burak ve kardeşi Mustafa Erdoğan’a ait olduğunu iddia ettiği para dekontlarını gösterdi. Dekontların milyonlarca dolarlık transferlere ait olduğunu söyledi.

ERDOĞAN’IN AKRABALARINA AİT OLDUĞU İDDİA EDİLEN BELGELER

Balıkesir’de çık sen bunu ispat et dedi. Tamam edelim. 1 Ağustos 2012 Mann Adası devletinde bir şirket kurulur. Küçücük bir ada. Burada bir şirket kurulur. Belvey limited şirketi. O şirketin kuruluş senedide bizde. Hem Türkçesi noter tasdikli hem de o ülkenin tasdihi var. Bu şirket yönetim kurulu yapar. Tek kişiden oluşur; Sıtkı Ayan. O toplantının tutanakları da bizde. Şirketin sermayesi 1 sterlin, yönetim kurulu bir kişi. Ona ait olduğuna dair. Sıtkı Ayan 15 Kasım 2011’de Kasım Öztaş’da devreder. Bu şirketin bütün kayıtları bizde. Erdoğan bu isimleri tanıyor musun? Enişten 2.5 milyon dolar Belvey şirketine para gönderiyor. 15.12.2012 tarihinde Mustafa Erdoğan 2.5 milyon dolarlık para gönderiyor. Mustafa Erdoğan, 1.250 bin dolar para gönderiyor. 27-12-2011 Osman Ketenci, dünür, 1.250 bin dolar gönderiyor. Mustafa Gündoğan 1.250 bin. Eski Özel kalem müdürü bu. Ahmet Burak Erdoğan, 1.450 bin dolar. Ahmet Burak Erdoğan, 2.300 bin dolar. Diyecekler ki bunların belgesi var mı? Bütün bu paraların swift mesajları elimizde. Bu swift mesajı ne demek? Yurt dışına dolar gönderirken bu mesajla gönderiyorsunuz. Hepsi swift mesajları elimizde. Bankaların dekontları lazım dedim, bu belgeler ajan verdi falan. Bunların tamamı bankaların resmi kayıtlarıdır. Sadece Türkiye’de değil, o gönderdikleri şirketlerinde kayıtlarında var. Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın.

Ben ispat ettim şimdi söyle bakalım alçak kim? Ben bu milletin evladıyım. Ben haksızlık karşısında susamam.

İkinci sorumu da unutma Erdoğan. 30 milyar dolar Suriyelilere harcadım diyorsun. Bunu ne zaman harcadın? Adalet için konuşacaksın kardeşim.

Kaynak: CNN TURK

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin