Enfield’de 4 Türk’e ‘blue badge’ cezası

blue badge web

Enfield belediyesinin yaşlı, hasta ve engelli kişilerin araçlarını park etme kolaylığı sağlayan ve ‘blue badge’  olarak adlandırılan kartlarda yapılan sahteciliklere yönelik soruşturmalarında 7 kişi daha cezalandırıldı. Aralarında Türkiye ve Kıbrıslı vatandaşların da bulunduğu kişilere toplam £2,810 ceza verildi. Tottenham Sulh Mahkemesi’nde görülen davayı değerlendiren, Enfield meclis üyesi Chris Bond,  “Blue Badge sahtekarlığı, bence karşılaşabileceğimiz en kötü suçlardan birisidir” derken, yaşlı ve engelli insanların toplumsal yaşamlarını kolaylaştırmak için sağlanan bu ayrıcalığın suistimal edilmesine izin vermemekte kararlı olduklarını vurguladı.

Polis ve Enfield belediyesi ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri operasyonlarda, engelliler için ayrılan yerlere park ettikleri belirlenerek yakalanan kişiler arasında Bülent G., Candan B., Çetin M. ve Hüseyin P isimli Türkiye ve Kıbrıslı göçmenler de bulunuyor.

Ülke genelinde 2 milyon 650 bin dolayında kişide ‘blue badge’ kullanırken bu kartların yaklaşık üçte birinin haketmeyen kişilerce kullanıldığı sanılıyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.