Polis bulamadığı saldırgan için £20,000 ödül koydu

Londra polisi saldırganın CCTV görüntülerini basına dağıttı.
Londra polisi saldırganın CCTV görüntülerini basına dağıttı.

Londra polisi Doğu Londra’da bulunan bir Türk marketine silahlı soygun için gelen ve  market sahibi ile çalışanını silahla yaralayan zanlı için £20,000 ödül koydu. 31 Ekim’de gerçekleşen olayda, 53 yaşındaki market sahibi Abbas Boran ağır yaralanırken, iki hafta komada kalmıştı.

Polis saldırganların bulunması için kamuoyundan destek istedi.
Polis saldırganların bulunması için kamuoyundan destek istedi.

Polisin verdiği bilgiye göre olay günü akşam 23.45 sularında Plaistow High Street üzerinde bulunan Show Supermarket’e gelen iki saldırgan, kasada bulunan parayı istedi. Saldırganlardan birisi elinde bulunan silahı göstererek tehdit ederken, market sahibi ve çalışanının karşı çıkması üzerine birşey alamadan dükkandan ayrıldı. İşletmeci Abbas Boran ve çalışanın daha sonra saldırganları takip ederek kovaladıklarını belirten polis, saldırganlardan birisinin, elindeki silahı Boran ve çalışanının üzerlerine doğrultarak ateşlediğini kaydetti.  3 çouk babası market sahibi hastanede yoğun bakıma alınırken,  40 yaşındaki market çalışanı ise ayağından vurularak yaralandı.

Olayın üzerinden yaklaşık 4 ay geçmesine karşın zanlıları yakalayamayan polis, saldırganların CCTV görüntülerini basına dağıtarak kamuoyundan yardım istedi. Öte yandan İngiltere genelinde 33 bin 500 üyesi bulunan Marketçiler Birliği  de ( The Association of Convenience Stores) para ödülü için katkıda bulunurken, özellikle gece çalışan küçük ölçekli perakende işletmelerin karşılaştıkları güvenlik sorununun giderek arttığı uyarısında bulundu.

Polis olaya ilişkin bilgisi olanların Crimestoppers’u 0800 555 111 veya polisi 020 8345 4226 numaralı telefondan bilgi vermeleri çağrısında bulundu.

53 yaşındaki market işletmecisi Abbas Boran, silahlı soyguncuların silahlı saldırısına maruz kalmıştı.
53 yaşındaki market işletmecisi Abbas Boran, silahlı soyguncuların silahlı saldırısına maruz kalmıştı.
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.