Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nden Basın Açıklaması

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD), geçtiğimiz hafta düzenledikleri yuvarlak masa toplantısında Britanya İktidar Partisi Milletvekili adaylarından Gönül Daniels’ı konuk etmiş ve Britanya’da yaşayan gençler ile buluşturmuştu.

Toplantı sonrası Londra Gazete’ye konuşan UETD yetkilileri, UETD ile ilgili yapılan bazı iddalara yanıt verdi. UETD’nin Londra Gazete’ye yaptığı basın açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz:

                                                       UETD-logo

                           2 Eylül 2016, Londra

                                                      Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Basın Açıklaması

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) olarak, son zamanlarda ismimiz üzerinden yapılan asılsız haberleri kınamakla beraber, bu tip söylemlerin ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu zamanlarda politik arenada kullanılmasından dolayı üzüntü duyuyoruz.

UETD olarak her zaman birincil ilke olarak birliği ve beraberliği benimseyen doğamızdan ötürü, çalışmalarımızın başladığı ilk günden beri her zaman her düşünceden ve inanıştan üyelerimizi asla ayrım yapmaksızın benimserken, bu ilkemizin UETD’nin kaynak ruhu olduğuna her zaman inanmış ve bu ilke çerçevesinde Avrupa’da yaşayan toplumumuzu desteklemek amacıyla çalışmalarımızı sürdürmüşüzdür. Geçtiğimiz günlerde CHP Parti Meclis Üyesi Emre Çam’ın asılsız ithamları üzerinden UETD’den açıklama alınmadan yapılan haberleri üzüntüyle okuduk. Bu tür haberlerin bizleri tanıması gereken kişiler ve organizasyonlar tarafından, kendileri camdan evlerde oturan, toplumumuzun bazı üyeleri tarafından, sosyal medya üzerinden algı oluşturmak için kullanılmasını hayretle karşıladık.

Yurt Dışı Türkler Başkanlığı’nın (YTB) Türk derneklerine aktardığı paraların önemli bir kısmının UETD’ye verilmesi haberi tamamen vehimle uydurulmuş olmak ile beraber, UETD’yi dar bir politik alana çekme eylemi şeklinde görmekteyiz. Ülkemizin geçtiği bu zorlu dönemde, tek amacı Avrupa Türklerine eğitim, istihdam ve birlik beraberlik yollarını açmayı ilke edinen UETD’nin bu tip bir karalama söylemine maruz bırakılmasından dolayı üzüntümüzü kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. UETD olarak yaptığımız bu açıklama sonrası, suçlayıcı taraf(lar)ın asılsız ve kaynaksız iddialarından mütevellit özürlerini bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

Denis Ali Kaya                                                                                                                                                         Merve Demir

Başkan Yardımcısı                                                                                                                                                  Siyasi İşler Başkanı

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.