“Türkçe konuşan toplumların sesi olmak istiyorum”

  DSC_1945

Britanya’da iktidar partisi olan Muhafazakâr Parti’nin bir sonraki genel seçimlerine milletvekili adayı olarak katılmayı planlayan Türkiye uyruklu Gönül Daniels, Avrupa Türk Demokratlar Birliği UETD organizasyonuyla gazeteci ve gençlerle buluştu.

DSC_1936

Gazeteci ve gençlerle UETD’nin Hackney’deki ofisinde buluşan Daniels, Birleşik Krallıktaki siyaset hayatında nasıl kariyer sahibi olunacağı yönündeki soruları cevaplandırırken, aynı zamanda gençlerin eğitim ve kariyer odaklı sorularını cevapladı.

DSC_1932Kariyeri boyunca teknoloji ve eğitim alanlarında araştırma yapan ve çalışmalarını yürüten Daniels, eğitimin ulaşılabilir ve ücretsiz olması gerektiğini vurguladı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği yuvarlak masa toplantısında, Daniels “Sesi olmayanların sesi olmak istedim, bu yüzden politikaya atıldı” derken, Birleşik Krallıktaki Türkçe konuşan toplumların sesi olmak istediğini belirti.

“Her zaman AB’de kalma yanlısıydım”

Brexit sonrası gündeme dair değerlendirmelerini paylaşan Daniels, her zaman AB’de kalma taraftarı olduğunu belirtirken mevcut gündemde demokratik iradenin aldığı karara saygı duyulması gerektiğini belirtti.  Tory (Muhafazakâr) hükümetinin öğrenim kredisindeki kesinti politikası ve yüksek eğitim harçları masaya taşınırken, Daniels özellikle eğitim ve gençlerle köprü kurma alanında öncelikli planları olduğunu belirtti. “Beni seçmenizle beraber ben de size yardıma hazır olacağım” diyen Daniels, bir sonraki genel seçimlerde Türklerin ve Türkiye coğrafyası kökenli kişilerin sıklıkla yaşadığı bölgelerden birinden milletvekili adaylığını koymaya hazırlanıyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.