UETD Çanakkale Zaferi için şiir yarışması düzenledi

DSC_8379

Çanakkale Zaferi ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü çerçevesinde UETD Kadın Kolları, çocuklar arasında bir şiir yarışması düzenledi.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Londra şubesine bağlı kadın kolları, Çanakkale Zaferi ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nün 101’nci yıl dönümü nedeniyle çocukların katıldığı bir şiir yarışması düzenledi. Yaşları 3 ile 11 arasında değişen 30 çocuk, Çanakkale ve vatan konulu şiirler okuyarak. Birbirinden güzel performansları duygularını ortaya koyan 30 öğrenci, 6 kişiden oluşan jüri üyeleri dinledi. T.C. Londra Eğitim Müşavirliği tarafından belirlenen jüri üyeleri, küçük yarışmacıların arasından en iyi üçünü seçerek yarışmanın sonucunu belirledi.

Kıyasıya geçen şiir okuma yarışmasının birincisi 18 Mart Çanakkale şiirini okuyan Simge Taşçakar olurken, ikincisi Çanakkale Şehitleri şiiri ile Zeynep Kılınç, üçüncüsü ise İstiklal Marşını okuyan Meryem Akyüz oldu. Yarışmaya katılan tüm çocuklara madalya, plaket ve kitap hediye edilirken, birincinin ödülü olan çeyrek altın UEDT UK Kadın Kolları Başkanı Naciye Baktikar tarafından Simge Taşçakar’a taktim edildi.

DSC_8371

DSC_8173

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin