‘İddialar beni üzdü’

Kuzey Londra'nın tanınan sünnetçisi Erdinç Havutçu, kliniğinde bir çocuğa Aids bulaştığına ilişkin iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

 Doktor Havutçu geçen yıl Ağustos ayında kalite standartlarını belgelemek amacıyla devletin ilgili birimi Care Quality Commission'dan hijyen sertifikası almak üzere, sünnet faaliyetlerini bir süre durdurduklarını bunun üzerine bunun gibi iddiaların kendisini ziyaret eden aileler tarafından aktarıldığını söyledi. Şu anda tüm sertifikaların yenilenmesi ile tüm hizmetlerine devam ettiklerini belirten doktor, 2004'den bu yana yüksek standartlar çerçevesinde topluma hizmet verdiklerine dikkat çekti.

 DOKTORLARI KONTROL EDİN

 Asılsız iddiaların kendisini rakip olarak gören İngiltere'de doktor kaydı bulunmayan başka bir sağlıkçı tarafından atıldığını söyleyen Havutçu, 'iddialar beni üzdü' dedi. Vatandaşlara, ziyaret ettikleri doktorların Sağlık Bakanlığı'na kayıtlı olup olmadığını kontrol etmeleri tavsiyesinde bulunan doktor, kliniğinde sünnetin yanısıra özel hasta muayenesi, kadın hastalıkları, küçük cerrahi müdahaleler, estek ben alımı, tırnak çekme, yüz estetiği, enjeksiyonla yüz germe, yüz dolgu enjeksiyonu gibi hizmetler de veriyor.

 NOELDE 100 SÜNNET

 Sünnetin ardından yüzde 1 oranında kanama riski olduğuna, bu konuda ebeveynleri sünnet öncesinde video kayıtları ve yazılı kaynaklarla bilgilendirdiklerine değinen doktor, noel tatili döneminde 100 çocuğu sünnet ettiklerini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin