“Kıbrıs Türk Gençlik ve Aile Birliği İngiltere olarak yolumuza devam edeceğiz”

“21 Ekim 2018 yılında, İngiltere’de doğup büyüyen, yaşayan veya eğitim gören Kıbrıslı Türk gençlerini bir çatı altında toplamak ve Kıbrıslı Türk gençlerin sesi olmak adına kurulan; Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere, ismine ilave yapıp geniş bir kitleye hitap etmeyi hedefliyor.

Kıbrıs Türk Gençlik ve Aile Birliği İngiltere (KTGAB) olarak yollarına devam edeceklerini belirten Başkan Nafiya Horozoğlu, yelpazelerini genişleterek artık ailelere de hizmet edeceklerini vurguladı.

Horozoğlu şu açıklamayı yaptı:

“Güzel bir gelecek, gençlerle gelecek’ şiarıyla çıktığımız bu yolda, artık hizmetimizi ve yelpazemizi genişletiyoruz. Bugünden itibaren birliğimizin ismine ilave yapıp, yolumuza Kıbrıs Türk Gençlik ve Aile Birliği İngiltere olarak devam etme kararı aldık.

Uzun yıllardan sonra ilk kez İngiltere’de doğup büyüyen veya Kıbrıs’tan okumak için İngiltere’ye gelen gençler örgütlenmeye başladı. Gençlerimizi bir çatı altında birleştirip güçlü bir ses oluşturmak için yaklaşık iki yıldır faaliyet gösteriyoruz. Sadece bununla kalmayıp, özellikle İngiltere ve Kuzey Kıbrıs arasında bağlarımızı güçlendirip sağlam bir köprü kurmaya çalışıyoruz.

İnandıkça ve emek koydukça büyüdük. Çoğumuz hem üniversitede öğrenci hemde bir çalışan, kendi ayaklarının üstünde durmayı başaran gençler, asimilasyona karşı mücadele etti. Kıbrıs Türk kimliğine ve kültürüne sahip çıkmak için, tüm zorluklara ve engellere karşı asla pes etmedik. Biz kavga için gelmedik, biz üçüncü nesillerimizi kaybetmemek ve dördüncü nesillerimizi kazanmak için, kocaman bir aile olmaya geldik.

Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19), gittiği her coğrafyaya acı ve yıkım götürdü. Hastalığın yayılma hızının yavaşlatılmasını hedefleyen sosyal izolasyon, beraberinde getirdiği yeni yaşam koşullarıyla kimi zaman dayanışmayı hatırlattı kimi zaman da küçük şeylerle mutlu olmayı. Birçok şeyin farkında olmamıza sebep oldu. En başta sağlığın ve ailevi değerlerin önemini anlamamıza vesile oldu.

Kıbrıslı Türk toplumu olarak İngiltere’de çok acılar yaşadık, 100’e yakın büyüklerimizi kaybettik, ailelerin acısını hep birlikte paylaştık. Yüreğimiz defalarca yandı, ama çaresizlik umudumuzu yitirmedi. ‘Ölürsem beni memleketime gömün’ vasiyeti, 18 vatandaşımız için gerçekleşti. Birlik olarak bu konunun takipçisi olduk, yaslı ailelerin sesi olduk, ve Kıbrıs Türk toplumu olarak kenetlenip hep birlikte başardık. İngiltere’den,

Ercan’a gerçekleşen charter uçuşlar için ailelere, öğrencilere ve toplum üyelerimize yardımcı olduk. Dertlerine derman olmaya çalıştık. Vatandaşlarımızın endişesini ve mutluluğunu birlikte yaşadık. Bayram öncesi büyüklerimizi ziyaret edip kendi imkanlarımızla gıda paketlerimizi dağıttık. Covid-19, bize sessiz çoğunluk olan aileleri fark etmemize vesile oldu ve bununla birlikte aslında ailelerin desteğiyle var olduğumuzu anladık.

Böylelikle yelpazemizi genişletiyoruz ve artık Kıbrıs Türk Gençlik ve Aile Birliği İngiltere olarak, diasporada yaşayan Kıbrıslı Türk gençleri ve aileleri bir çatı altında birleştirip güçlü bir ses oluşturmayı hedefliyoruz. İngiltere’deki Kıbrıslı Türk toplumunu hoşgörü ve dayanışma duygusuyla kenetlendirip, hep birlikte toplumsal sorunlarını tespit edip, çözüm üretmeye çalışacağız. Asimilasyona karşı aileler ile birlikte Kıbrıs Türk kültürünü genç nesillere tanıtmak ile birlikte yaşatmaları için fırsatlar sunacağız.

Kıbrıs Türk Gençlik ve Aile Birliği İngiltere, hiçbir şekilde ayrım yapmadan, farklı renklerden, görüşlerden ve kesintilerden oluşan, ve bizleri aydınlığa taşıyacak bir gökkuşağı yaratmak için eskisinden daha fazla çalışacak. Ailenin güçlü, bireyin mutlu olduğu, çalışan ve üreten müreffeh bir toplum yaratmak için, hep birlikte bir olacağız.

Kıbrıs Türk Gençlik ve Aile Birliği İngiltere, inancını ve emeğini memleket sevgisi ile besleyen gönüllerin birliğidir. Kocaman bir aile olmak için, sizde aramıza katılın.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.