Sivas Kangalı Londra’da şüpheli bir kişiyi etkisiz hale getirdi

Sivas Kangalı köpeğini yürüyüşe çıkaran Özgür Tandoğan Canyurt, şüpheli hareketler sergileyen bir kişinin yakalanmasını sağladı.

Londra’da yaşayan müzisyen Canyurt, Chingford bölgesinde gece yürüyüşüne çıktığı Yaman adlı köpeğiyle evlerin ve arabaların kapılarını ve pencerelerini kontrol eden kapüşonlu bir kişiyi fark etti.

Şüpheli kişiye fark ettirmeden takibe başlayan ikili daha sonra şüpheliye yaklaşarak onu etkisiz hale getirdi.

Şüphelinin 6. ev denemesinin ardından onu durdurmak istediğini söyleyen Canyurt, “Kaçmaya çalıştı ama kımıldarsa ve kaçarsa köpeği serbest bırakacağımı söyleyerek onu durdurdum.” dedi.

Olay esnasında telefonun şarjının bittiğini söyleyen Canyurt, etraftan biri geçene kadar beklediklerini, daha sonra yoldan geçen bir araç sürücüsünün yardımıyla polise ihbar ettiklerini söyledi.

Yaklaşık 15 dakika sonra olay yerine gelen polis ekipleri şüpheli şahsı göz altına aldı.

Henüz 1 yaşında ama 65 kilo olan yavru kangalın, tehlikeli olmadığını fakat şüphelinin yine de korktuğunu söyleyen Canyurt, polis memurlarının da Yaman’ı sevdiğini ve onunla oynadığını dile getirdi.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.