Kolektif Radyo yayın hayatına başladı

Londra’da toplumumuza yönelik yayın yapan radyo istasyonlarına bir yenisi eklendi. Kolektif Radyo ismini taşıyacak olan radyo gönüllü olarak çalışacak bir grubun grişimi ile kuruldu.

Kolektif Radyo

www.kolektifradyo.com adresi üzerinden dinlenebilecek radyonun kuruluşuna ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “Kolektif, Britanya’da yaşayan Türk, Kürt, Kıbrıslı Türk ve diğer milliyetlerden göçmenlerin halklarımızın; kültürel, sosyal, siyasal ihtiyaçlarını ve sorunlarını bir nebze de olsa karşılayabilmek amacı ile kurulmuş alternatif bir radyodur.

adyomuzun ana ilkesi ezilen halkların ve baskı altındaki inançların mücadelesine katkı sunmak, cinsler arası eşitsizlik ve ayrımcılığa, ırkçılığa karşı mücadeleye destek vermektir.

Amacımız, kültürel ve toplumsal yozlaşmaya karşı Londra’da faaliyet gösteren demokratik kitle örgütleri ile dayanışma içinde olup, bu kurumlarca yapılan kültürel, sanatsal çalışmaların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktır.

Radyomuz Londra’da yaşayan bir gurup duyarlı insanın bir araya gelerek oluşturduğu bir kolektiftir. Bu kolektif toplumsal sorumluluk anlayışı ile çalışma yürütecektir.

Haftanın 7 günü 24 saat yayında olacak olan radyomuzda kültür-sanat,haber ve eğitim içerikli canlı programlar yapılacaktır. Kürtçe ve Türkçe yayın yapacak olan radyomuz, gelecekte farklı dillerde programlar yapmayı da hedeflemektedir.

İnternet üzerinden yayın yapacak olan radyomuzun yayını sosyal medya ve web sitemiz üzerinden takip edilebilinir.”

Radyoya ulaşmak ve yayınları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için kolektifradyo@gmail.com mail adresi veya 07534848686 numaralı telefona başvurulabilecek.

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin