Suat Eroğlu ile sinema okuması gerçekleşti

YÖNETMEN Suat Eroğlu’nun sunumu ile DAYMER Kültür Sanat Komisyonunda yine sinema tarihinin önemli bir filminin okuması gerçekleşti. Dardenne Kardeşler’in imzasını taşıyan, Belçika işçi sınıfına dair güçlü bir yapıt olan İki Gün Bir Gece adlı sinema sanatseverlerle buluştu.

Her ay bir yönetmen bir film temasıyla yönetmen Suat Eroğlu’nun sunumu eşliğinde ücretsiz film gösterimleri ve hem filme hem de yönetmenine dair analizler yapılarak sinema kültürüne önemli bir katkı sağlanıyor. Yönetmen Eroğlu, bir film nasıl okunur diye merak edenleri ya da film izlemeyi sevenleri ay da bir gün DAYMER’e davet ediyor.

Bu ay İki Gün Bir Gece adlı filmi gösteren DAYMER Kültür Sanat Komisyonu, yönetmen Suat Eroğlu’nun sunumuyla hem Dardenne Kardeşlerin sinemasına dair hem de etkilendiklerini düşündüğü İtalyan yeni gerçekçi film akımına dair bir sunum gerçekleştirdi. Sunum sonrasında katılımcılar ile filmi analiz eden Eroğlu filmler izlemeye ve çeşitli etkinliklerde sinemaya dair paylaşımlarda bulunmaya devam edeceklerini ve etkinliklerin Daymer Kültür Sanat ismi ile Instagram’dan ve Facebook’tan takip edebileceğini söyledi.

DAYMER Kültür Sanat Komisyonu Mayıs ayı boyunca iki farklı etkinliğe daha imza atacak. 21 Mayıs Salı günü saat 20.00’de ‘Bildiğin Gibi Değil’ tiyatro oyununu sergileyecekken, 28 Mayıs Salı günü saat 19.30’da ise ‘Göbeklitepe’de Gizem ve Gerçek’ adlı panelle insanlık tarihinin gizemine ışık tutacak.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.