Enfield kalkınma ve yenilenme projesinde geri adım

ENFIELD belediyesinin çok yakın zamanda hayata getirmek istediği kalkınma ve yenilenme projesinde yeniden bir geri adım yaşandı. Yenilenme ve kalkınma projenin ikinci ortağının projeden çekilmesinden dolayı geçen yıl olduğu gibi tekrar bir gerileme yaşandı.

Pacific Century Premium Gelişmeleri (PCPD) ismindeki şirket, tercih edilen kalkınma ortağı olarak atandıktan sekiz ay sonra, 6 milyar sterlinlik Meridyen Su projesiyle devam etmek istemediğini söyledi.

Yapılan açıklamadan sonra ise, Enfield belediyesi bu site için artık tek bir şirket ile çalışmayı planlamadıklarını belirtti.

Hong Kong merkezli PCPD, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Enfield belediyesi ile çeşitli görüşmeler gerçekleştik ve belediyenin beklentilerini karşılamak için olağanüstü çabalarımız olmuştu fakat bunlara rağmen iki taraf arasında önemli farklılıklar söz konusuydu. Bu nedenle şirket, 10 Temmuz’da Enfield Belediyesi’ne resmi olarak projeyle devam etmek istemediğini bildirdi.”

Meridian Su projesi üst Edmonton’ bölgesinde 82 hektarlık bir kalkınma projesi olarak gerçekleşecekti ve böylece, iş alanı ve ulaşım bağlantıları ile birlikte 10 bin yeni ev sağlanacaktı.

Geçen yıl Barrat Homes’un geri adım atlamasıyla proje planı bir gerileme yaşamamıştı ve belediye yaptığı açıklamada, Barrat Homes’un konut sakinleri için “kötü bir anlaşma” sunduğunu iddia etmişti.  Muhafazakar grup lideri Cllr Joanne Laban, PCPD’nin geri çekilmesinin proje için “en başa geri dönüş” anlamına geldiğini belirtti ve şu ifadeyi ekledi: “Plan on yıldır devam ediyor fakat hala bunun için gösterilecek ev yok. Bu siteye gelecek için potansiyel bir konut olarak bakan genç insanlarımız için çok üzücü bir olay. Bu yaşanan son olay ise belediyenin içinde yaşanan kaosun bir örneği.” Ancak, Enfield belediye lideri Nesil Çalışkan konu ile yaptığı açıklamada belediye olarak bu kalkınma projesi için yeni bir yaklaşım ile ele alacaklarını söyledi.

Çalışkan, belediye olarak PCPD’ye yaptıkları açıklamada, ticari ve finansal şartlarının üzerinde önemli endişelere sahip olduklarını söyledi.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin